Egy követ függőlegesen felfelé hajítunk 50m/s kezdősebességgel. Hol van a kő 7s múlva, s hány méter utat tesz meg?

Próbálkoztam a feladat megoldásával, de sehogy se jutottam érdemi információra, ha valaki részletesen elmagyarázná és/vagy levezetné, annak nagyon hálás lennék. Előre is köszönöm!
2012. nov. 27. 18:52
 1/5 A kérdező kommentje:
G-> 10m/s^2
2012. nov. 27. 18:53
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Egy darabig emelkedik (egyenletesen lassuló mozgás) onnantól esik lefele (egyenletesen gyorsuló)


Ami tudunk: a gyorsulás/lassulás nagysága: g=10m/s2

és a kezdősebesség: v=50m/s


A kettőből az emelkedési idő: t=v/g=50/10=5s

Tehát még 2s-ig esik ezután


Az emelkedési magasság: s=1/2*g*t2=5*25=125m

Lefele s=1/2*g*t2=5*4=20m


Tehát a kő 125-20=105m-re van 7s múlva.


Írj, ha nem érted.

2012. nov. 27. 19:14
 3/5 anonim ***** válasza:
Kétszer gépeltem be basszus, először eltünt az egész amikor elküldtem.
2012. nov. 27. 19:16
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, így már érthetőbb a feladat!:) Ment a zöld!
2012. nov. 27. 19:24
 5/5 anonim válasza:
Emelkedési magassághoz nem s = Vo t - a/2 t^2 van? Mert van kezdő sebessége is. Vagy tévedek?
2017. dec. 14. 16:46