2012. nov. 21. 14:38
1/1 bongolo válasza:
Nevezzük a Hold gravitációs gyorsulását a-nak.
A feldobás teljesen szimmetrikus a leesésre, és leeséssel egyszerűbbek a képletek:
v = a·t
s = 1/2·a·t²
-----
ezekből:
s = 1/2·v·t
t = 2s/v
t = 22/3 s
Ennyi ideig emelkedett a test, utána ugyanennyi ideig esett le.
a = v/t
a = 3/(22/3) m/s²
a = 9/22 m/s²
a = 0,41 m/s²
És most az erő:
F = m·a = ... számold ki.
Valójában a Holdon kb. 1,6 m/s² a nehézségi gyorsulás, szóval ezek nem igazi adatok voltak...