2012. nov. 26. 10:53
1/2 anonim válasza:
√(2^x)*√(5^x)=100
√((2^x)*(5^x))=100 ez a gyökvonás azonosságai miatt van így
Ezután négyzetre emelünk, ami nem ekvivalens, így a végén a kapott megoldásokat ellenőrizni kell.
2^x*5^x=10000
Itt pedig a hatványozás azonosságait használjuk, miszerint:
2^x*5^x=(2*5)^x=10^x=10000=10^4
Vagyis 10^x=10^4. Mivel szigorúan monoton nőnek, elhagyhatjuk az alapot (a 10-est), tehát x=4.
Ezt ellenőrizni kell. Ellenőrizve, látjuk, hogy jó, tehát x=4.
2/2 A kérdező kommentje:
köszi!
2012. nov. 26. 17:16