Hogyan oldjam meg? (matematika,11. osztály)

[link]

2012. nov. 22. 19:16
 1/1 anonim ***** válasza:

Először is ha x=1, akkor az első egyenletben a kitevő bármi lehetne, de a második egyenlet miatt ha x=1, akkor y=2.

Aztán ha x nem 1 és nem 0, akkor a kitevőnek kell 0-nak lennie, lévén minden szám 0-dik hatványa 1 (kivéve a 0-át, mert 0^0-t nem értelmezzük). A kivető egy másodfokú egyenlet, gyökei y_1=7 és y_2=-5. Ezekkel x_1=-3/2 és x_2=9/2 adódik. Tehát 3 megoldás van.

2012. nov. 22. 19:33