Hogyan egyszerűsítsem? (matek,9. osztály)

[link]

2012. nov. 19. 20:22
 1/5 bongolo ***** válasza:

Néhány nevezetes szorzatot muszáj megtanulni:

(a+b)(a−b) = a² − b²

(a+b)² = a² + 2ab + b²

(a−b)² = a² − 2ab + b²


Ezeket visszafelé is fel kell ismerni.

Utána már egyértelmű.

2012. nov. 19. 22:16
 2/5 anonim ***** válasza:

Megoldás:

[link]

2012. nov. 23. 06:37
 3/5 bongolo ***** válasza:
A #2 válaszoló elnézte a végét! Nem az a végeredmény, hanem 0.
2012. nov. 23. 10:09
 4/5 anonim ***** válasza:
El ne felejtsd hogy közös nevezőre kell hozni, tehát a számlálókat be kell szorozni a másik nevezőjével!
2012. nov. 23. 20:17
 5/5 bongolo ***** válasza:
Ne hallgass kunflex-re, nem kell közös nevező! Úgy kell csinálni, ahogy #2 csinálta, csak a végét ne rontsd el.
2012. nov. 23. 20:37