Hogyan hozzam egyszerűbb alakra? (9. osztály)

[link]

2012. nov. 19. 19:48
 1/1 bongolo ***** válasza:

Az a)-nál egyszerűen össze kell adni a kitevőket, azt nem magyarázom. x³ jön ki. Ugye neked is?


b)

27 = 9·3 = 3²·3, ezért √27 = 3·√3

75 = 25·3 = 5²·3, ezért √75 = 5·√3

48 = 16·3 = 4²·3, ezért √48 = 4·√3

Mindez együtt 2·√3

2012. nov. 19. 22:31