SOS! Fizika házi 7. osztály szabadon eső test mozgása feladatok (? ) (Többi lent. )


Ezek a 3 feladat a házi, a könyvből vannak:


1. Egy szabadon eső golyó 4 másodpercig esik. Mekkora sebességgel esik a földre?

2. Egy golyó álló helyzetéből indulva 1,5 másodpercig esik szabadon. Mekkora sebességre gyorsul?

3. Egy alma leesett a fáról, és 10 m/s sebességgel ütközött a földhöz. Mennyi ideig esett?


Adatok felírása, és a feladat kiszámítása. Elég lenne ennyi, de ha valaki veszi a fáradságot, és elmagyarázza, hogy miről van szó, hogy kell kiszámolni, azt nagyon-nagyon megköszönném.:) Holnapra kell, SOS!



2012. nov. 18. 16:50
 1/2 bongolo ***** válasza:

Egyenletesen gyorsuló mozgás, a gyorsulása g=10 m/s²

"Egyenletesen gyorsuló" azt jelenti, hogy a sebessége folyamatosan nő. 10 m/s² azt jelenti, hogy másodpercenként 10 m/s-mal nő a sebesség. (10 m/s osztva 1 másodperccel, ebből jön ki a mértékegysége, hogy m/s²)

Folyamatosan nő a sebessége, ezt úgy lehet képlettel leírni, hogy:

v = a·t

Ez az általános képlet, ahol 'a' a gyorsulás. Szabadeséskor a gyorsulást g-vel jelöljük (a gravitációra utal a g), tehát:

v = g·t


1) ha 4 másodpercig esik, akkor v = g·t = 10 m/s² · 4s = 40 m/s a végsebessége


A többit is hasonlóképpen ki tudod számolni.


Ja, adatok felírása:

g = 10 m/s²

t = 4s

v = g·t

2012. nov. 18. 20:37
 2/2 A kérdező kommentje:
Húú nagyon köszi.:)) Volt óránk, de nem magyarázta el, jövő órán meg tz.:@ De így már azt hiszem, értem.:))
2012. nov. 19. 17:08