[link]

2012. nov. 22. 17:00
 1/1 bongolo ***** válasza:

27·2^x = 8·3^x

27/8 = 3^x/2^x

3³/2³ = 3^x/2^x

(3/2)³ = (3/2)^x

az exponenciális fv. szig.mon, ezért

x = 3


25^x + 5 = 6·5^x

(5^x)² + 5 = 6·5^x

legyen y = 5^x

y² + 5 = 6y

Ezt oldd meg a másodfokú megoldóképlettel. Csak a pozitív gyök lesz jó. Utána már x is kijön, ugye azzal nem lesz gond...

2012. nov. 22. 18:17