Hogyan oldjam meg ezeket a feladatokat? (matek)


Ha valaki levezetné nekem és a megoldást is odaírná az sokat segítene mert holnap dolgozat, és még elkezdeni se tudom.:(


a, Egy autó 540 km utat tett meg. Ha ugyanezt az utat 10 km/h-val kisebb sebességgel tenné meg, akkor menetideje egy órával hosszabb lenne. Mekkora a sebessége?


b, Két szám összege 20. Melyik az a két szám, ha: 1, szorzatunk 36. 2.négyzetösszegük 208. 3. négyzetük különbsége 200?


c, Egy téglalap egyik oldala 3 dm-rel több a másik háromszorosánál. Az átló 1 dm-rel hosszabb, mint a nagyobb oldal. Mekkorák a téglalap oldalai?


d, Két szomszédos szám szorzata 56-tal több, mint az összegük tízszerese. Melyik ez a két szám?


e, Eszter 4000Ft-értz virágpalántákat vásárol. Ha a darabonként 90 ft-tal olcsóbb petúniát választja 9-cel többet tud megvenni, mint a drágább musklátliból. Mennyibe kerül a muskátlipalánta , és hány darabot tud venni pénzéből?


előre köszönöm!!!!



2012. nov. 19. 18:22
 1/5 anonim ***** válasza:

a) s=540 km

s = v*t

540 = v*t

540 = (v-10)*(t+1)


Első egyenletből kifejezed t-t: t = 540/v

Ezt beírod a második egyenletbe:

540 = (v-10)*[(540/v)+1]

Elvégzed az összevonást és megkapod a v sebességet.

2012. nov. 19. 18:35
 2/5 anonim ***** válasza:

b) Legyen a két szám 'a' és 'b'.

a+b = 20 -> a= 20-b

a*b = 36 -> (20-b)*b = 36

Megkapod b-t, majd valamelyik egyenletbe visszahelyettesítve ezt az eredményt megkapod 'a'-t is.


A többit hasonlóan.

2012. nov. 19. 18:37
 3/5 anonim ***** válasza:

c) A két oldal 'a' és 'b'.

a = 3b+3

a^2 + b^2 = a+1


Az 'a' már ki van fejezve, ezt beírod a második egyenletbe, csak b az ismeretlen, amit így megkapsz, majd visszaírod az első egyenletbe, megkapva 'a'-t is.

2012. nov. 19. 18:39
 4/5 anonim ***** válasza:
Mindegyik ehhez hasonló. A szövegből felírod az egyenleteket, kifejezed az egyikből az egyik ismeretlent, azt behelyettesíted a másik(!) egyenletbe, így megkapod az egyik ismeretlent, amit ha visszahelyettesítesz valamelyik egyenletb,e megkapod a másik ismeretlent is.
2012. nov. 19. 18:40
 5/5 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm! :)
2012. nov. 19. 18:52