Hogyan oldjam meg ezt a matek feladatot?


[link]


bárhogy próbálkozom de sehogy se tudom egyszerűsíteni,megoldani.



2012. nov. 5. 19:06
 1/5 anonim ***** válasza:
Hányadikos vagy?
2012. nov. 5. 19:09
 2/5 A kérdező kommentje:
11. miért kérdezed ?
2012. nov. 5. 19:22
 3/5 anonim ***** válasza:
Hogy tudok-e segíteni. Közben megpróbáltam de én se tudom. Bocsi :(
2012. nov. 5. 19:57
 4/5 anonim ***** válasza:

első tag

0,027^(-1/3)=(3^3/10^3)^(-1/3)=10/3


második tag

(-1/6)^(-2)=36


256^(3/4)=(2^8)^(3/4)=2^6=64


3^(-1)=1/3

5^0=1


Vagyis a gyök alatt

10/3-36+64-1/3+1=32


5. gyök(32)=2

2012. nov. 5. 20:10
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm az érthető választ!:)
2012. nov. 5. 20:35