2012. nov. 24. 18:41
1/2 anonim válasza:
x=3. Mivel a bal oldali függvény szigorúan monoton nő, csak egy helyen veszi föl a 3-as értéket, így nincs más megoldás.
2/2 anonim válasza:
Egyébként a logaritmus definíciójából eleve következik, hogy x=3.
A logaritmus szerint 2 a harmadikon egyenlő x+5-tel. És 2^3=8, tehát x=8-5=3.