Határozd meg a log2 (x + 5) = 3 egyenlet valós megoldásait?

2012. nov. 24. 18:41
 1/2 anonim ***** válasza:
x=3. Mivel a bal oldali függvény szigorúan monoton nő, csak egy helyen veszi föl a 3-as értéket, így nincs más megoldás.
2012. nov. 24. 18:50
 2/2 anonim ***** válasza:

Egyébként a logaritmus definíciójából eleve következik, hogy x=3.

A logaritmus szerint 2 a harmadikon egyenlő x+5-tel. És 2^3=8, tehát x=8-5=3.

2012. nov. 24. 18:52