Egyenletmegoldás. Hogyan kell?


Ebből az egyenletből kellene kihozni a t-t. Próbálkoztam mindenhogyan. A másik kettő adat megvan, csak a t nem. Ha valaki levezetné nekem, akkor már be tudom helyettesíteni. Köszönöm. :D


s=v*t-v/t/2 *t^2



2012. nov. 24. 14:24
 1/2 vurugya béla ***** válasza:

Légyszi, írd le rendesen.

Így ezt adja:

[link]


Biztos nem ezt akartad adni...

2012. nov. 24. 14:31
 2/2 anonim ***** válasza:

Gondolom az a feladat, hogy v kezdősebességgel induló tárgy s úton áll meg.


v/t:2=v/2t

Vagyis


s=v*t-v/2t*t^2 /t-vel lehet egyszerűsíteni.

s=v*t-v*t/2


Ez marad:

s=v*t/2


t=2s/v

2012. nov. 24. 14:41