Ebből az egyenletből kellene kihozni a t-t. Próbálkoztam mindenhogyan. A másik kettő adat megvan, csak a t nem. Ha valaki levezetné nekem, akkor már be tudom helyettesíteni. Köszönöm. :D
s=v*t-v/t/2 *t^2
2012. nov. 24. 14:24
1/2 vurugya béla válasza:
2/2 anonim válasza:
Gondolom az a feladat, hogy v kezdősebességgel induló tárgy s úton áll meg.
v/t:2=v/2t
Vagyis
s=v*t-v/2t*t^2 /t-vel lehet egyszerűsíteni.
s=v*t-v*t/2
Ez marad:
s=v*t/2
t=2s/v