Matekfeladat: x^3 = 100x - határozza meg az egyenlet egész megoldásait. Hogyan kell megoldani?

2012. okt. 27. 11:58
 1/3 anonim ***** válasza:

x³=100x

x³-100x=0

x(x²-100)=0

ez akkor igaz, ha vagy az x=0, vagy az (x²-100)=0

x²-100=0

x²=100

x=10 vagy -10

Tehát az eredeti egyenlet gyökei 0, 10, -10.

Valami ilyesmi :)

2012. okt. 27. 12:05
 2/3 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen:))
2012. okt. 27. 12:06
 3/3 anonim ***** válasza:
Szívesen :)
2012. okt. 27. 13:47