2012. okt. 27. 11:58
1/3 anonim válasza:
x³=100x
x³-100x=0
x(x²-100)=0
ez akkor igaz, ha vagy az x=0, vagy az (x²-100)=0
x²-100=0
x²=100
x=10 vagy -10
Tehát az eredeti egyenlet gyökei 0, 10, -10.
Valami ilyesmi :)
2/3 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen:))
2012. okt. 27. 12:06