Az ABC háromszög területe 15. Számítsd ki sin A értékét, ha AB = 6 és AC = 10?

2012. nov. 24. 17:58
 1/5 anonim ***** válasza:
Felírod a szinusz tételt, abból rögtön kijön.
2012. nov. 24. 18:01
 2/5 A kérdező kommentje:
de nincs meg adva a BC
2012. nov. 24. 18:06
 3/5 anonim ***** válasza:

Vagyis a terület egyenlő két oldal szor a közbezárt szög szinusza per kettő.

Vagyis T=b*c*sin(alfa)/2

15=10*6*sin(alfa), tehát sin(alfa)=0,25.

Tehát sinusz alfa értéke 0,25

2012. nov. 24. 18:07
 4/5 anonim ***** válasza:

AC=b oldal

AB=c oldal

és közbe zárt szög van az A csúcsnál, ez lesz az alfa

2012. nov. 24. 18:08
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen.
2012. nov. 24. 18:22