2012. nov. 24. 17:58
1/5 anonim válasza:
Felírod a szinusz tételt, abból rögtön kijön.
2/5 A kérdező kommentje:
de nincs meg adva a BC
2012. nov. 24. 18:06
3/5 anonim válasza:
Vagyis a terület egyenlő két oldal szor a közbezárt szög szinusza per kettő.
Vagyis T=b*c*sin(alfa)/2
15=10*6*sin(alfa), tehát sin(alfa)=0,25.
Tehát sinusz alfa értéke 0,25
4/5 anonim válasza:
AC=b oldal
AB=c oldal
és közbe zárt szög van az A csúcsnál, ez lesz az alfa
5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen.
2012. nov. 24. 18:22