Szögszámítás! Hogy is kell ezt?


Van két vonal mindegyik vonal végpontjainak van koordináta értéke (x;y), ezek a vonalak keresztezik egymást emiatt van közbezárt szögük, n ezt a szöget kéne kiszámolni.. erre kéne valami képlet. Lerajzoltam hogy mire gondolok:

[link]



2012. nov. 23. 16:15
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

"P1 (2;1) P2 (4;4) P3 (5;-2)?"


Jól van.

Ez a 3 oldal:


P1-P2: gyök(13)=a

P1-P3: gyök(18)=b

P2-P3: gyök(37)=c


Az egyszerűség kedvéért hívjuk a,b,c-nek.


A koszinusz-tétel így néz ki


c^2=a^2+b^2-2*a*b*cos gamma


c-vel szemben lévő szög a gamma. A rajzon megnézzük P2-P3-mal szembeni szöget keresünk, vagyis P2-p3 oldal most a c.

A másik két oldal meg a,b. (Fönt bebetűztem az oldalakat)


Beírok mindent, amit tudok:

c^2=a^2+b^2-2*a*b*cos gamma

37=13+18-2*gyök(13)*gyök(18)*cos gamma /kivonok 31-et


6=-2*gyök(13)*gyök(18)*cos gamma /számológéppel kiszámolom 2*gyök(13)*gyök(18)-t


6=-30,59*cos gamma / osztva -30,59-el


-0,19=cos gamma /számológéppel kiszámolom gammát


gamma= 101,3 fokra jött ki.

2012. nov. 23. 17:31
 12/12 A kérdező kommentje:

Köszi, még kérhetek valamit?

ezt : cos alfa=(b1-a1)*(c1-a1)+(b2-a2)*(c2-a2)/[AB hossza * AC hossza]


ki tudod egészíteni?

2012. nov. 23. 17:39
1 2