(√3)^5/√6 * √2/√3
Nem értem ezt az egész gyökös cuccot,valaki lenne olyan kedves és elmagyarázná ezt a feladatot? Akkor talán menne a többi is.:)
2012. nov. 22. 21:36
1/2 anonim válasza:
√3² felírható így: 3^(2/2), vagyis a gyökszámmal osztod a kitevőt.
Mégegy példa: (3)√7² = 7^(2/3)
Szerintem elég világos így már.
3^(5/2)*6^(-1/2)*2^(1/2)*3^(-1/2)
6-ot 2*3-ra szét tudod bontani
Nézzük az azonos alapú hatványok szorzatát külön:
2^(-1/2)*2(1/2)=2(-1/2 + 1/2)=2^0=1
3^(-1/2)*3^(-1/2)*3^(5/2) = 3^(-1/2 - 1/2 + 5/2)=3^(3/2)
Tehát az maradt, hogy:
1*3^(3/2)=3^(3/2)=√27 = 3*√3
2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm,hogy elmagyaráztad:)
2012. nov. 24. 17:57