Hogy kell megoldani ezt a feladatot?


(√3)^5/√6 * √2/√3


Nem értem ezt az egész gyökös cuccot,valaki lenne olyan kedves és elmagyarázná ezt a feladatot? Akkor talán menne a többi is.:)



2012. nov. 22. 21:36
 1/2 anonim ***** válasza:

√3² felírható így: 3^(2/2), vagyis a gyökszámmal osztod a kitevőt.

Mégegy példa: (3)√7² = 7^(2/3)

Szerintem elég világos így már.


3^(5/2)*6^(-1/2)*2^(1/2)*3^(-1/2)


6-ot 2*3-ra szét tudod bontani


Nézzük az azonos alapú hatványok szorzatát külön:

2^(-1/2)*2(1/2)=2(-1/2 + 1/2)=2^0=1

3^(-1/2)*3^(-1/2)*3^(5/2) = 3^(-1/2 - 1/2 + 5/2)=3^(3/2)


Tehát az maradt, hogy:

1*3^(3/2)=3^(3/2)=√27 = 3*√3

2012. nov. 23. 05:35
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm,hogy elmagyaráztad:)
2012. nov. 24. 17:57