Hogyan kell megoldani ezt az algebrai feladatot?


Most vesszük őket, és ezt nem értem:

-a+b+1

-a-b+1

Ha a= -1/2 (tört)

Ha b= 1/2

Mert az ,a, eleve mínusz. Akkor most mi van?

És ezeket sem vágom:


-a a másodikon - 2b

-(a a másodikon-2b)

Ha a = -2

Ha b = 0.5

Előre is köszönöm a segítségeteket.



2012. nov. 22. 14:23
 1/3 Tomesza válasza:

-a+b+1

Ha a=-1/2 és b=1/2


1/2+1/2+1=2

Ugyanis ha az a eleve mínusz, akkor -a az plusz lesz.


-a a másodikon, ha a=-2, akkor az 4 lesz, ugyanis -2*-2=4. Mínusz*mínusz=plusz.

Ha b=0.5, akkor 2b=1

mínusz 'a' a másodikon mínusz 2b tehát= 3.

2012. nov. 22. 16:09
 2/3 Tomesza válasza:

Utólag vettem észre, hogy a második feladatnál hibát vétettem, bár a végeredmény így is jó. Abban hibáztam, hogy az 'ugyanis' után azt írtam, hogy '-a' a másodikon az -2*-2=4. Mivel 'a'=-2, ezért '-a'=plusz 2., tehát mínusz a másodikon 2*2=4. Az eredmény ugyanaz, csak az indoklás is jó most már.


A 3. feladat: -('a' a másodikon -2b)

Először a zárójelben lévőt számoljuk ki: 'a' a másodikon az -2*-2=4 ebből kivonjuk 2b-t, vagyis 1-et. 4-1=3 A zárójelen belül tehát 3 van, ennek vesszük a mínusz szorosát, ami -3. Az eredmény teát mínusz 3.

2012. nov. 22. 16:23
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm:):)
2012. nov. 23. 13:05