Szabályos négyoldalú gúla. Magasság=12; Oldaléle (o) =15. A, V=? Hogy kell az "a"-t kiszámolni?


2012. nov. 21. 18:11
 1/9 degesz ***** válasza:

Pitagorasz-tétellel kiszámolod a négyzet átlóját (e):

M2+(e/2)2=e2

e=agyök2 innen meg a négyzet oldalát (a)

2012. nov. 21. 18:26
 2/9 degesz ***** válasza:
helyesbítek =o2
2012. nov. 21. 18:28
 3/9 A kérdező kommentje:

Az o^2 az hová kell akkor??...

M^2+(o/2)=e^2... vagy

M^2+(e/2)=o^2... ?

2012. nov. 21. 18:41
 4/9 degesz ***** válasza:

a másodikként írt változatod a helyes.

bocs, de elsőre elgépeltem.

Számoljam is ki, és akkor össze tudod vetni a te számolásoddal?

2012. nov. 21. 18:52
 5/9 A kérdező kommentje:

[link]


Eddig meg van.. Ezt hogy is kell rendezni??

2012. nov. 21. 18:54
 6/9 degesz ***** válasza:

M^2+(e/2)^2=o^2. e=18

a^2+a^2=e^2

a^2=162

a=12,728

2012. nov. 21. 19:00
 7/9 degesz ***** válasza:

négyzetgyökvonás mindkét oldalból

e/2=9

e=18

2012. nov. 21. 19:01
 8/9 A kérdező kommentje:

De miért lett 18.?

(e/2)^2 = 81

Hogy kezdem el rendezni..?

Megszorzom kettővel...vagy hogy ?

2012. nov. 21. 19:02
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszike :)
2012. nov. 21. 19:03