Egy elektromos fogkefe fejének rezgésszáma 20000hz.A rezgés során a fogkefe feje két szélső helyzet között 2mm utat fut be.
Mekkora a rezgésidő?
mekkora a körfrekvencia?
mekkora a fej legnagyobb sebessége?
2012. nov. 18. 20:34
1/2 anonim válasza:
1) T=1/f=1/20000=0,00005 s
2) omega=2*Pi*f=125664 1/s
3) vmax=A*omega=1mm*125664 1/s=125664mm/s=125,664 m/s
2/2 bongolo válasza:
f = 20000 Hz
f = 1/T, tehát T = 1/20000 s = 50 µs
ω = 2π·f = ...
Pillanatnyi kitérés:
x(t) = A·sin ωt
ahol A az amplitúdó: A = 1 mm (mert összesen 2mm távolságra van a két szélső helyzet)
Pillanatnyi sebesség:
v(t) = A·ω·cos ωt
a legnagyobb sebesség Aω, amikor cos ωt éppen 1.
Lehet, hogy kell majd a gyorsulás is:
a(t) = −A·ω²·sin ωt
ennek a maximuma A·ω² (amikor a szinusz értéke mínusz 1)