Mikalengo kérdése:

Valaki aki ért a Fizikához segítsen! Hogyan kell ezeket kiszámolni?


Egy elektromos fogkefe fejének rezgésszáma 20000hz.A rezgés során a fogkefe feje két szélső helyzet között 2mm utat fut be.

Mekkora a rezgésidő?

mekkora a körfrekvencia?

mekkora a fej legnagyobb sebessége?



2012. nov. 18. 20:34
 1/2 anonim ***** válasza:

1) T=1/f=1/20000=0,00005 s



2) omega=2*Pi*f=125664 1/s


3) vmax=A*omega=1mm*125664 1/s=125664mm/s=125,664 m/s

2012. nov. 18. 20:47
 2/2 bongolo ***** válasza:

f = 20000 Hz

f = 1/T, tehát T = 1/20000 s = 50 µs

ω = 2π·f = ...


Pillanatnyi kitérés:

x(t) = A·sin ωt

ahol A az amplitúdó: A = 1 mm (mert összesen 2mm távolságra van a két szélső helyzet)


Pillanatnyi sebesség:

v(t) = A·ω·cos ωt

a legnagyobb sebesség Aω, amikor cos ωt éppen 1.


Lehet, hogy kell majd a gyorsulás is:

a(t) = −A·ω²·sin ωt

ennek a maximuma A·ω² (amikor a szinusz értéke mínusz 1)

2012. nov. 18. 20:56