Hogy kell kiszámolni? (oszthatóság)


ez a leckém: " Írj fel egy olyan 3-mal nem osztható számot amelynek 4db pozitív osztója van. " nem értem hogy kell kiszámolni és holnap írunk légyszi segítsetek:ssss

köszi:)



2012. nov. 20. 21:34
 1/3 anonim ***** válasza:

minden szám osztható 3mal amelynek ha számjegyeit összeadod akkor maradék nélkül osztható hárommal pl


183 1+8+3=12 12/3=4 nincs maradék így jó

184 1+8+4=13 13/3=4 maradt az 1 ez nem osztható...

2012. nov. 20. 21:42
 2/3 anonim válasza:

hat en nem vagyok egy matekzseni, DE sztem:

4db osztojanak kell lennie, ami azt jelenti, hogy 3 szamra van szukseged, amiket osszeszorzol, mert ugye a negyedik az sajat maga. es ugye az 1-et is osztokent kell szamolni.. es a 3 nem lehet benne, mert akkor oszthato lenne 3-mal, tehat legyen akkor: 1x2x4=8 Ellenorzes: a 8 oszthato: 1,2,4,8-val (4db pozitiv oszto) es nem oszthato 3-mal. Remelem ez megteszi

2012. nov. 20. 21:45
 3/3 A kérdező kommentje:

köszönöm

~ és a gyors válaszokat is.:)))

2012. nov. 20. 22:02