Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Matek, geometria, hogy kell...

Matek, geometria, hogy kell kiszámolni?

Figyelt kérdés
Van egy téglalap alakú parkoló. A hosszabbik oldal 20 méter, a rövidebbik 4,5 méter. Jön egy 5,2 méter hosszú autó, és nem akarja, hogy kilógjon a 4,5 méteres helyről ezért ferdén áll be. A kérdés, hogy a 20 méterből mennyit fog elfoglalni ha pontosan úgy áll be, hogy a 4,5 méteres helyről nem lóg ki? Köszi :D
2012. nov. 18. 23:05
 1/6 anonim ***** válasza:

lehet kéne az autó szélessége is, mindenestre megnézem mire jutok nélküle.

egy jótanács addig is; rajzolj sokat

2012. nov. 19. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
2 méter, lemaradt sorry :D Rajzoltam én ezerrel, és már a 86. pitagoraszt számoltam, de belekavarodtam a dologba.
2012. nov. 19. 00:21
 3/6 anonim ***** válasza:

ezt a feladatot vagy roszul írtad le vagy rosszul adták fel, ugyanis az autó szélessége nélkül nem lehet megmondani a választ. az autó nem csak egy vonal, aminek csak hossza van. Lehet arra gondoltak hogy ebből kijön egy derékszögű háromszög, aminek az átfogója 5,2 méter, a hosszabik befogó 4,5 méter és keressük a rövidebbik átfogót, azaz hogy mennyit foglal el (a vonal, nem az autó) a húsz méterből. de ha azt mondjuk hogy 2,67 méter akkor, na az próbáljon ekkora helyre beparkolni aki ezt kitalálta.


Tehát maradjunk abban, hogy meg kell tudni az autó szélességét, vagy ki kell találni egyet.

mondjuk legyen 2 méter, akkor kb 5,5 métert foglal el a húszból. Ez csak saccolás (rajzolás útján jött ki). ekkor kaptunk egy nagy téglalapot (elfoglalt parkoló hely) hosszabbik oldala x méter rövidebbik oldala 4,5 méter.

ebbe átlósan belehelyezünk egy kisebb téglalapot ami 2 méter szer 5,2 méter, és sarkai érintik a nagy téglalap oldalait. Ekkor a nagy téglalapot felosztottuk 5 részre; a már említett kis téglalapra, két egyforma nagyobb és két szintén egyforma kisebb háromszögre. A számítások innentől nekem igen bonyolultnak tűnnek, mivel minden háromszögből csak egy oldalt ismerünk, és csak a derékszögeket tudjuk, és azt sem tudjuk hogy a háromszögek milyen arányban osztják a nagy téglalap oldalait. Biztos ki lehetne számítani, de mivel az autó szélessége csak egy kitalált adat, így értelmetlennek látom a fölösleges számolgatást.


Tehát csak meg kell tudni az autó szélességét

én ennyire jutottam, hátha van valaki okosabb... hajrá

2012. nov. 19. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

későn frissítettem

szóval akkor jól tippeltem, mindenesetre itt pitagorasz kevés lesz, mindenféle magasságtétel, meg minden ami háromszöggel kapcsolatos be kell vetni. még próbálkozok én is :)

2012. nov. 19. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

hajnalban már jól behülyítettem magam :(

nem láttam a fától az erdőt, hisz pofon egyszerű;

az auto átlója a parkolóban elfoglalt szélessége

f=gyök alatt a^2+b^2=5 méter és 571 cm

de akkor már jobb ha pont merőlegesen áll be a soför, mert akkor csak 5,2 métert foglal el :)

2012. nov. 19. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha feltesszük, hogy van szélessége, akkor egy megoldás ezen a rajzon látható:


[link]


Az ábrán egy szélső helyzet látható, ferde beállás esetén az L értéke ekkor minimális.


DeeDee

**********

2012. nov. 19. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!