téglalap egyik oldala 28m. az átlója 45m.

mennyi a másik oldala és a köré írható kör sugara


2012. nov. 20. 16:35
 1/6 A kérdező kommentje:
segítesz nekme ezt megoldani? hogy kell egy ilyet megcsinálni, hogy kell elindulni?
2012. nov. 20. 16:35
 2/6 anonim ***** válasza:
Pitagorasz-tétellel kell megoldani.
2012. nov. 20. 16:43
 3/6 anonim ***** válasza:

Felrajzolod a téglalapot, behúzod az átlót. Lesz két háromszöget. Pitagorasz tétellel kiszámolod a hiányzó oldalt. Vagyis: 28^2+x^2=45^2, ebből x=√1241≈35,23 m

A köré írható kör sugara pedig értelemszerűen az átló fele lesz, mivel az átló maga a köré írható kör átmérője, tehát a sugár a fele. Vagyis a köré írható kör sugara: R=22,5 m

2012. nov. 20. 19:28
 4/6 A kérdező kommentje:

óhh nagyon szépen köszönöm!!

megértettem, hogy az ilyeneket hogy kell:)

3-as is lett a dogám:):) Köszönöm

2012. nov. 23. 13:56
 5/6 A kérdező kommentje:

ebben is tudsz segíteni?

egy háromszög 2 szöge 55 és 42 fokosak

mekkora a hramadik szög, a külső szögek összege és a szögfelező által bezárt szög?

2012. nov. 23. 14:01
 6/6 anonim ***** válasza:

ebben is tudsz segíteni?

egy háromszög 2 szöge 55 és 42 fokosak

mekkora a hramadik szög, a külső szögek összege és a szögfelező által bezárt szög?


A háromszög belső szögeinek összege 180 fok, tehát a harmadik szög 180-42-55=83 fok.

A háromszögnél minden szögnél a külső és a belső összege 180 fok, tehát a három külső és három belső összege 540 fok. A három belső összege 180 fok, tehát a 3 külső összege 540-180=360 fok.


A szögfelező által bezárt szög... ??? ez így kevés. A szögfelező és mi által bezárt szög??

2012. nov. 23. 15:51