SOS kérdésem van. A fiamnak próbálok segíteni fizikából. Tehát, hogy van az alábbi példa, megoldása, hogy kapcsolódik össze a belső nyomás és a külső légnyomás?

Példa: gáztartály szelepe 300kPa nyomáson nyit.20C-on a tartály túlnyomása 180 kPa. Mekkora a gáz hőmérséklete, amikor a biztonsági szelep működésbe lép? (A légnyomás mértéke 100 kPa). Az alapképlet P1/T1=P2/T2. A megoldás:17.9 C Tehát?
2012. máj. 26. 17:06
 1/6 anonim ***** válasza:

17.9 eleve nem lehet ha 20 C-on 180 kpa és 300 nyit ki.

Csak több lehet.


P1/T1= 180/20= 9


9=P2/T2


9=300/T2


T2= 33.3333333333333333333333333333333333333333333333

2012. máj. 26. 17:21
 2/6 anonim ***** válasza:
Kelvinben kell számolni a hőmérséklettel, így 215 fok celsius jön ki. Ez abszolút nyomás ami a feladatban van.
2012. máj. 26. 17:55
 3/6 A kérdező kommentje:
Egyik válasz sem jó. A feladatmegoldásban 17.9 C szerepel. Hogy lehet?
2012. máj. 26. 22:55
 4/6 anonim ***** válasza:

Az első megoldás rossz, mert összekeveri a nyomást a túlnyomással. A túlnyomás a 100 kPa feletti rész. Az első mondat viszont jó, biztosan több lesz 17,9 foknál. A második válasz helyes, ezzel meg a kétféle nyomással kell módosítani az elsőt.

Az előfordul, hogy van valahonnan egy végeredmény megoldás nélkül, ami hibás. Honnan van?

2012. máj. 26. 23:50
 5/6 A kérdező kommentje:
köszi a segítséged, de nem jó sajnos. szakközépiskolai, gimnáziumi 10-es hőtan tankönyv példa. a túlnyomás és a légnyomás, tehát a belső és a külső nyomás, hogy kapcsolódik. ez a kulcskérdes. amúgy egyszerű lenne, hisz P1/T1=P2/T2
2012. máj. 27. 08:52
 6/6 anonim ***** válasza:
Biztos hogy nem lehet 17,9 C a megoldás, hiszen ha 20 fokon 180kPa a túlnyomás (280kPa a teljes nyomás), akkor melegíteni kell, hogy nőjön a nyomása (100+300)kPa-ig.
2012. jún. 4. 08:05