F (x) = c^sinx első deriváltját hogy írom fel?


2012. nov. 18. 20:09
 1/2 anonim ***** válasza:
(c^sinx)*ln(c)*cosx
2012. nov. 18. 20:48
 2/2 bongolo ***** válasza:

Kicsit részletesebben:


Az exponenciális függvényeket először e^y alakra érdemes hozni. Ehhez vedd a természetes alapú logaritmusát, az lesz az e hatványkitevője:

c^sin x = e^(ln(c^sin x)) = e^(sin x · ln c)

Ezt kell deriválni.

Ez összetett függvény, a külső fv. az e^y, a belső pedig y = sin x · ln c

A külső fv. deriváltja önmaga, a belsőé pedig cos x · ln c

Az összetett függvényé tehát:

e^y · cos x · ln c

= e^(sin x · ln c) · cos x · ln c

= c^sin x · cos x · ln c

2012. nov. 18. 22:00