Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Az iskolatejet gúla alakú,...

Az iskolatejet gúla alakú, impregnált papírból készült dobozba csomagolják. (CA=CB=CD). A dobozba 2,88 dl tej fér. A, Számítsa ki a gúla éleinek hosszát! Válaszát egész cm-ben adja meg?

Figyelt kérdés
b, Mekkora a papírdoboz felszíne? Válaszát cm^2-ben, egészre kerekítve adja meg!

2012. nov. 18. 15:34
 1/7 anonim ***** válasza:
26%
ú, nemtom, nekünk ilyen négyszögletes műanyag dobozban volt az iskolatej, de egyébként is utáltam...
2012. nov. 18. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
58%

A tejes doboz egy tetraéder.

[link]


Térfogata: [(a^3)*√2]/12

Mivel ismerjük, hogy hány dl tej fér bele, ezért tudjuk hány köbdeciméter a sulitej térfogata: 2,88dm^3

rendezed az egyenletet:

2,88=[(a^3)*√2]/12

ahol az a=3cm (egészre kerekítve)


A felszín kiszámolható: (a^2)*√3 = 16cm^2

2012. nov. 18. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
ő de miért tetraéder?? miért nem gúla..? mert akkor annak a térfogatát kellene venni...
2012. nov. 18. 19:26
 4/7 anonim ***** válasza:
ha csak A, B, C, D pontjai vannak, akkor az egy tetraéder
2012. nov. 19. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
ja, a tetraéder egy gúlaféle amúgy
2012. nov. 19. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
És akkor a hósszát azt hogy lehet kiszámolni? Bocsánat hogy igy bele kérdezek de én is kaptam egy ilyen kérdést csak nem tudom hogyan kezdjek belle. :(
2015. ápr. 21. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
2-es leírta, csak szerintem 1 deciliter az nem 1 köbdeciméter, de én qva régen tanultam...
2015. ápr. 23. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!