Valaki segíteni megfogalmazni h mit jelent " Egész életen át tanulás"?
Apádék bántalmaznak, ha nem tanulsz szegregációk lesznek életbe léptetve, és megnézheted majd magad
Emellett te, elhiszed nekik és szót fogadsz, tanulsz 27éves korodig, nincs buli, nincs fiúzás/csajozás, este 8kor alvás, ezzel megy el az életed, és a végén döbbensz rá hogy semmire nem vitted
Ezt hívják egész életen át tanulásnak
20/F
Van egy olyan közmondásunk is, hogy:"jó pap holtig tanul".
Azt jelenti tehát az egész életen át való tanulás, hogy mindig újabb és újabb ismereteket kell elsajátítanunk, hogy a pályánkon, az életben előbbre jussunk.
Régebben, még a rendszerváltás előtt /1989./általában az volt a gyakorlat, hogy kitanult valaki egy szakmát, elvégzett egy középiskolát, egyetemet, és megszerzett egy képzettséget, amelyet többnyire egy életen át művelt.
Tehát abban a szakmában, azon a szakterületen maradva is megtalálta a számítását, nem feltétlenül kellett változtatnia ezen, ha nem akart.
Természetesen akkor is volt esti tanfolyamokon, levelező tagozatokon folyó oktatás, aki tovább akart lépni arról a területről, ahol addig dolgozott, tanulással munka mellett is megtehette.
Tény, hogy abban az időben nem változtak olyan gyakran a dolgok, nem szűntek meg gyárak, üzemek, nem volt olyan mértékű munkanélküliség, mint most.
A fizetések, az életszínvonal kérdése persze egy más téma.
A "mai világban" ez már másképpen van.
Nagyon sokan veszítik el a munkahelyüket, kénytelenek továbbképzésre vállalkozni, hogy újabb szakmát sajátítsanak el.
Az is mai gyakorlat inkább, régebben ez nem volt annyira jellemző, hogy a fiatalok több diplomát is szereznek, egyik főiskolát, egyetemet végzik a másik után, hátha valamelyik területen nagyobb eséllyel tudnak majd elhelyezkedni.
S ha meg is találta valaki a neki tetsző, neki való, és a végzettségének is megfelelő munkát, ott is állandóan változnak a dolgok, új nyilvántartási rendszerek lépnek be, újabb országok, partnerek, akikhez alkalmazkodni kell, ezért, -bár ugyanott dolgozik tovább- mégis képeznie kell magát.
Hosszú távon tehát csak "az tud talpon maradni" aki képes, és hajlandó is tanulni még idősebb korában is.
Nagyjából ezek jutottak eszembe, a történelmi vissza tekintést persze csak egy idősebb ember látja így, aki már élt és dolgozott az említett korban. Ezért nem tudom, ez az összehasonlítás kell-e Neked ? De a kép így teljes, és gondolom a családban, nagyszülőktől, szülőktől már hallottál erről.
Jó munkát, szia!
azt, hogy nem tudhatsz mindent,
egyrészt akkora a tudásmennyiség, h soha nem tudhatsz mindent
másrészt pedig az emberiség fejlődik, folyamatosan új tudásanyag "születik"
de viszont szükséged is van rá, h folyamatosan fejlesztsd a tudásmennyiséged pl.:
ha nem tanulsz folyamatosan, akk 20 munkaviszony után lehet kirúgnak, mert amit te tudsz, az idejemúlt, és a munkaköröd betöltéséhez az új technológia ismerete kell (mondjuk informatikus stb.), és a régivel semmit nem érsz, ha nem tanultál folyamatosan
meg az unokáid kiröhögnek, h nem tudod használni majd ezt vagy azt a mindennapi modern, új készüléket, amit nem tanultál meg használni, mert nem tanultál egész életeden át :)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!