Alizka0827 kérdése:

Valaki segítene? Nem értem. (lent)


Egy téglalap szomszédos oldalainak aránya 2:3,kerülete 90 cm.Mekkora a téglalap kerülete?

és a másik:

Egy téglalap szomszédos oldalainak az aránya 2:3,területe 96 cm2 (négyzet cm).Mekkora a téglalap kerülete?

Köszönöm!Úgy kérném,hogy levezetve,nem csak a végeredményt,hogy meg is értsem,mert valahogy nem megy.Köszönöm :)



2012. nov. 4. 18:36
 1/6 A kérdező kommentje:

Ja és SŰRGŐS!!

Köszi :)

2012. nov. 4. 18:49
 2/6 anonim ***** válasza:

A kerülete 90 cm. Tehát két szomszédos oldal hosszának összege 45 cm. 2+3=5 --> 45:5=9

9*2=18 cm (rövidebbik oldal)

9*3=27 cm (hosszabbik oldal)

2012. nov. 4. 18:49
 3/6 Radványi Patrik ***** válasza:

Gondolom az első kérdés a téglalap területe...

Itt a levezetés:


[link]

2012. nov. 4. 18:50
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszi.

és hogy kell kiszámolni a területet,és a kerületet?

már elfelejtettem:DD

2012. nov. 4. 18:53
 5/6 anonim ***** válasza:

K= 2*(a+b)

a=2x

b=3x

--> 2*(2x+3x) --> 2*5x --> 10x=90 cm --> x=9 cm

--> a= 2*9 = 18cm ; b= 3*9 = 27 cm


------------------------------------------------------


T= a*b

96= 2x * 3x

96= 6 x^2 (hat x négyzet)

16 = x^2

4 = x


a= 2*4=8 cm

b= 3*4= 12 cm


K = 2(a+b) = 2*20 = 40 cm

2012. nov. 4. 18:54
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2012. nov. 4. 18:59