Teljes függvényvizsgálat az f (x) =x^x függvénynek?


Jó a megoldásom?


1) ÉT --> R+ (x>0) ?????

x=0 pontban értelmezett-e? mert 0^0=?


2) zh --> nincs, ( f(x)=0 sehol nem teljesül)

3) szé --> (1/e;e^(-1/e)) pontban minimuma van

4) menete --> (0;1/e) szmcs, (1/e;inf) szmn

5) konvexitás --> ÉT konvex; nincs inflexiós pontja

6) paritás --> egyik sem



2012. nov. 17. 23:34
 1/5 anonim ***** válasza:

1) a 0-ban nincs értelmezve

2) igaz

3) igaz

4) igaz

5) igaz

6) igaz


A határértékeket nem írtad.

A végtelenben nyilván végtelen.

0-ban nehezebb a dolog.


Ugye átírtad f(x)=e^(x*lnx) alakba.

Itt a kitevő határértékét kell vizsgálni L'Hospital-szabállyal. Mégpedig úgy, hogy átírod törtbe:

(lnx)/(1/x). A deriváltjaik hányadosa pedig +0-ban 0-hoz tart, ezért f(x) +0-ban az 1-hez.

2012. nov. 17. 23:44
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2012. nov. 17. 23:51
 3/5 anonim ***** válasza:
Miért nem lehet x negatív?
2012. nov. 18. 00:06
 4/5 anonim ***** válasza:
Például azért, mert ha x=-1/2, akkor ugye f(-1/2)=(-1/2)^(-1/2). A negatív kitevő miatt lent van a nevezőben, az 1/2 miatt pedig négyzetgyök. De páros gyök alatt nem állhat negatív szám.
2012. nov. 18. 10:11
 5/5 anonim ***** válasza:
Negatív egész lehetne, de azok diszkrét pontok, ott nincs mit vizsgálni.
2012. nov. 18. 22:57