Előre is köszi2012. máj. 15. 21:59
1/2 anonim válasza:
x-et ki lehet emelni a számlálóban az elsőből, és a nevezőben is. egyszerűsítés után:
(x^2-x-2)*(x^2+x-6)/(x^2+3x-10)
Akkor lesz 0, ha a számláló 0.
A számláló ott 0, ahol valamelyik tényező a kettőből 0.
Vagyis meg kell oldani ezt a két egyenletet:
(x^2-x-2)=0
(x^2+x-6)=0
Egyszerűen beírod a megoldóképletbe.
-3,-1 és 2 jön ki.
De mindet ellenőrizni kell, mert ha valamelyik értéknél a nevező 0, az nem megoldás, mert nincs értelmezve a tört.
Ezért nem megoldás a 2, csak a -1 és -3.
2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2012. máj. 15. 22:20