SEGÍTSETEK! SÜRGŐS! Hogy kell megadni ennek a függvénynek a minimumát és maximumát?


f(x)=0,016*x^2+0,96*x+64,4


Nagyon köszönöm a válaszokat! :))



2012. febr. 21. 20:27
 1/2 BKRS ***** válasza:

Ez egy normal allasu parabola lesz, minden x-re ertelmezve van, ezert ennek csak minimuma van.

f(x)=0,016*x^2+0,96*x+64,4 = (2/125)*(x^2 + 60x+ 4025) =

= (2/125)* ((x+30)^2 + 3125)

Ennek akkor van minimuma amikor a negyzetes tag 0.

Vagyis amikor x=-30,

es akkor f(-30) = 3125*2/125 = 50.

2012. febr. 21. 21:58
 2/2 A kérdező kommentje:
köszi. :)
2012. febr. 29. 21:57