f(x)=0,016*x^2+0,96*x+64,4
Nagyon köszönöm a válaszokat! :))
2012. febr. 21. 20:27
1/2 BKRS válasza:
Ez egy normal allasu parabola lesz, minden x-re ertelmezve van, ezert ennek csak minimuma van.
f(x)=0,016*x^2+0,96*x+64,4 = (2/125)*(x^2 + 60x+ 4025) =
= (2/125)* ((x+30)^2 + 3125)
Ennek akkor van minimuma amikor a negyzetes tag 0.
Vagyis amikor x=-30,
es akkor f(-30) = 3125*2/125 = 50.
2/2 A kérdező kommentje:
köszi. :)
2012. febr. 29. 21:57