Macskák életkora 15 év, míg az egereké csak 9 év. Hány egér vesz részt a konferencián összesen???
Előre is köszi a válaszokat!
2011. nov. 22. 21:30
1/5 anonim válasza:
[x*15+(180-x)*9]/180=10
Megszorzod 180-nal, innen pedig csak x az ismeretlen. =)
2/5 anonim válasza:
Jah, még annyi, hogy így a macskák számát kapod meg, tehát az x-et kivonod 180-ból, és megvan az egerek száma. =)
3/5 anonim válasza:
Egyenletrendszer:
m + e = 180
15m + 9e = 1800
Innen m = 30 és e = 150
4/5 BKRS válasza:
Az osszes eletkor 180*10 = 1800 ev.
Ha a macskak is 9 evig elnenek, akkor 180*9= 1620 ev lenne a total eletkor.
Ez 180 evvel kevesebb mint a valodi dotal eletkor, ami abbol adodik, hogy a macska 6 evvel tovabb elnek mint az egerek,
vagyis ez a 180 6-szor a macskak szama.
Vagyis 30 macska van,
ezert 150 egernek kell lennie.
5/5 A kérdező kommentje:
KÖSZI, KÖSZI, mentek a zöld kezecskék.
2011. nov. 22. 22:09