Macskák és egerek konferenciája. A tanácskozáson összesen 180-an vesznek részt, átlag életkoruk 10 év. SEGÍTSETEK!?


Macskák életkora 15 év, míg az egereké csak 9 év. Hány egér vesz részt a konferencián összesen???

Előre is köszi a válaszokat!


2011. nov. 22. 21:30
 1/5 anonim ***** válasza:

[x*15+(180-x)*9]/180=10

Megszorzod 180-nal, innen pedig csak x az ismeretlen. =)

2011. nov. 22. 21:37
 2/5 anonim ***** válasza:
Jah, még annyi, hogy így a macskák számát kapod meg, tehát az x-et kivonod 180-ból, és megvan az egerek száma. =)
2011. nov. 22. 21:37
 3/5 anonim ***** válasza:

Egyenletrendszer:

m + e = 180

15m + 9e = 1800

Innen m = 30 és e = 150

2011. nov. 22. 21:38
 4/5 BKRS ***** válasza:

Az osszes eletkor 180*10 = 1800 ev.

Ha a macskak is 9 evig elnenek, akkor 180*9= 1620 ev lenne a total eletkor.

Ez 180 evvel kevesebb mint a valodi dotal eletkor, ami abbol adodik, hogy a macska 6 evvel tovabb elnek mint az egerek,

vagyis ez a 180 6-szor a macskak szama.

Vagyis 30 macska van,

ezert 150 egernek kell lennie.

2011. nov. 22. 22:01
 5/5 A kérdező kommentje:
KÖSZI, KÖSZI, mentek a zöld kezecskék.
2011. nov. 22. 22:09