Segítene valaki az alábbi exponenciális feladatban?


8*(2^x) - 3*(2^x) =20


nem tudok nekikezdeni



2012. nov. 17. 20:41
 1/2 anonim ***** válasza:

8 almából kivonok 3 almát, marad 5 alma.


8*(2^x) - 3*(2^x) =20

5*(2^x)=20 / oszva 5-el

2^x=4


2-nek melyik hatványa 4?

x=2.

2012. nov. 17. 20:48
 2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm, sose jöttem volna rá az első lépésre :s
2012. nov. 17. 20:50