8*(2^x) - 3*(2^x) =20
nem tudok nekikezdeni
2012. nov. 17. 20:41
1/2 anonim válasza:
8 almából kivonok 3 almát, marad 5 alma.
8*(2^x) - 3*(2^x) =20
5*(2^x)=20 / oszva 5-el
2^x=4
2-nek melyik hatványa 4?
x=2.
2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm, sose jöttem volna rá az első lépésre :s
2012. nov. 17. 20:50