2012. nov. 16. 20:56
1/3 anonim válasza:
S + O2 = SO2
ebből látszik, hogy 1 mol (32gramm) kénből 1 mol (64 gramm) kéndioxid lenne. innen gondolom már úgyis menne...
2/3 anonim válasza:
S+O2= SO2
32+32=64 A kén nyolcadrésze áll rendelkezésre a keletkezett is nyolcadrész lesz, 64/8=8g
3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm mind kettőtöknek az eredmény ugye 8 gramm
2012. nov. 18. 14:27