4gramm kén égésekor hány g kén-dioxid keletkezik Hogy kell ki számolni és mi az eredmény fontos?


2012. nov. 16. 20:56
 1/3 anonim ***** válasza:

S + O2 = SO2


ebből látszik, hogy 1 mol (32gramm) kénből 1 mol (64 gramm) kéndioxid lenne. innen gondolom már úgyis menne...

2012. nov. 16. 21:09
 2/3 anonim ***** válasza:

S+O2= SO2

32+32=64 A kén nyolcadrésze áll rendelkezésre a keletkezett is nyolcadrész lesz, 64/8=8g

2012. nov. 16. 21:09
 3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm mind kettőtöknek az eredmény ugye 8 gramm
2012. nov. 18. 14:27