Légsziii!! Nagyon fontos lenne!!

2012. nov. 6. 19:42
 1/5 A kérdező kommentje:
az a hosszú vonal a törtvonal!!
2012. nov. 6. 19:43
 2/5 anonim válasza:
52,5
2012. nov. 6. 19:44
 3/5 anonim válasza:
ja akkor 52.5/75, számold ki :D
2012. nov. 6. 19:44
 4/5 A kérdező kommentje:
oké, köszi.. valójában azt szeretném kérdezni, hogy lehet-e egyszerűsíteni ilyen esetben?
2012. nov. 6. 19:58
 5/5 anonim ***** válasza:

le lehet osztani tagonként.


15gyök(3)/75 + 30gyök(2)/75


tagonként lehet egyszerűsíteni:


gyök(3)/5 + 2gyök(2)/5 =(gyök(3)+2gyök(2))/5



Vagy nem is kellett volna leosztani, hanem a számlálóban ki lehet emelni a 15-öt:


15*(gyök(3)+2*gyök(2))/75 =(gyök(3)+2*gyök(2))/5


mert most is lehet egyszerűsíteni 15-el

2012. nov. 6. 20:43