Légsziii!! Nagyon fontos lenne!!2012. nov. 6. 19:42
1/5 A kérdező kommentje:
az a hosszú vonal a törtvonal!!
2012. nov. 6. 19:43
4/5 A kérdező kommentje:
oké, köszi.. valójában azt szeretném kérdezni, hogy lehet-e egyszerűsíteni ilyen esetben?
2012. nov. 6. 19:58
5/5 anonim válasza:
le lehet osztani tagonként.
15gyök(3)/75 + 30gyök(2)/75
tagonként lehet egyszerűsíteni:
gyök(3)/5 + 2gyök(2)/5 =(gyök(3)+2gyök(2))/5
Vagy nem is kellett volna leosztani, hanem a számlálóban ki lehet emelni a 15-öt:
15*(gyök(3)+2*gyök(2))/75 =(gyök(3)+2*gyök(2))/5
mert most is lehet egyszerűsíteni 15-el