4/5 (2z-5) -3/2 (z-3) = 5/3 (z-2) -4 x+2/3-2/5 (1-x) = 4-2x/10 9a+7/2- (a-a-2/7) = 36 Hogy számoljam ki ezeket az egynleteket?

Háti feladatra kaptuk ezeket az egyenletek, csak meg akadtam a számításukkal, mivel ilyet még nem számoltunk. Tort vonalat nem tudok itt írni ezért ezzel / jeloltem. KOszonom a válaszokat

2012. nov. 13. 19:25
 1/4 A kérdező kommentje:

ez3 példa, de egybe tette:

a,példa -4re végzodik fenn

b, példa -2x/10

c, példa pedig 36

2012. nov. 13. 19:26
 2/4 anonim ***** válasza:
Legalább annyi tisztelet legyen benned, hogy normálisan leírod a feladatot!
2012. nov. 13. 20:30
 3/4 A kérdező kommentje:

neharagudjatok!

a, példa: 4/5(2z-5)-3/2(z-3)= 5/3(z-2)-4

b, példa: x+2/3-2/5(1-x)= 4-2x/10

c, példa: 9a+7/2-(a- a-2/7)= 36

2012. nov. 13. 21:44
 4/4 A kérdező kommentje:
Valaki!! nem értem.. 100 féle képpen számolom és holnapra meg kell és nem jon ki ! :((
2012. nov. 13. 22:22