2x^2=4x+23
2012. aug. 15. 14:16
 1/2 anonim ***** válasza:
59%
egyenlővé teszed nullával, majd a másodfokú egyenletmegoldó képlettel.
2012. aug. 15. 14:18
 2/2 anonim ***** válasza:

Ahogy az előző válaszoló is írta: 2*x^2-4*x-23=0

x={-(-4)+-gyök alatt[(-4)^2-4*2*(-23)]}/2*2

x=(4+-gyök alatt200)/4

x=(4+-14,1)/4

x1=18,1/4=4,52

x2=(-10,1)/4=-2,52

2012. aug. 15. 15:17