2x^2=4x+232012. aug. 15. 14:16
1/2 anonim válasza:
egyenlővé teszed nullával, majd a másodfokú egyenletmegoldó képlettel.
2/2 anonim válasza:
Ahogy az előző válaszoló is írta: 2*x^2-4*x-23=0
x={-(-4)+-gyök alatt[(-4)^2-4*2*(-23)]}/2*2
x=(4+-gyök alatt200)/4
x=(4+-14,1)/4
x1=18,1/4=4,52
x2=(-10,1)/4=-2,52