2012. nov. 12. 18:35
1/2 bongolo válasza:
És ugye nincs súrlódás.
A lelógó testre hat lefelé m·g = 40N, felfelé pedig a kötélerő. Ennek a kettőnek az eredője gyorsítja lefelé:
m₁·g − K = m₁·a
40 − K = 4·a
Az asztalon lévőre hat csak a kötélerő jobbra. (A két kötélerő persze azonos nagyságú és ellenkező irányú). Ez az erő gyorsítja:
K = m₂·a
K = 3,1·a
Van tehát 2 egyenlet és 2 ismeretlen, ki lehet számolni a gyorsulást is meg a kötélerőt is. Rád bízom.
2/2 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget. Így már értem :)
2012. nov. 12. 19:13