A megoldást tudom, de hogy kapom meg ezt matematikai úton?2012. nov. 12. 18:00
1/2 anonim válasza:
K=2(a+b)
T=axb
Ebből kifejezve az egyik oldalt:
a=T/b
Visszaírva az első egyenletbe:
K=2(T/b+b)
Kiszámolod "b"-t, és onnan megvan "a" is.
2/2 A kérdező kommentje:
köszi!
2012. nov. 12. 19:00