Egy téglalap területe 192cm^2, kerülete 56cm. Mekkorák a téglalap oldalai?

A megoldást tudom, de hogy kapom meg ezt matematikai úton?

2012. nov. 12. 18:00
 1/2 anonim ***** válasza:

K=2(a+b)

T=axb


Ebből kifejezve az egyik oldalt:

a=T/b

Visszaírva az első egyenletbe:

K=2(T/b+b)

Kiszámolod "b"-t, és onnan megvan "a" is.

2012. nov. 12. 18:08
 2/2 A kérdező kommentje:
köszi!
2012. nov. 12. 19:00