2012. okt. 17. 16:45
2/7 bongolo válasza:
Így jön ki:
Ezeket tudjuk:
a:b = 2:3
a·b = 96
Az elsőből:
a/b = 2/3
a = 2b/3
Ezt behelyettesítem a másodikba:
(2b/3)·b = 96
2b² = 3·96
b² = 3·48 = 144 = 12²
b = 12
(−12 is lehetne, de negatív szám nem jó téglalap oldalaként)
Na most tudjuk, hogy a = 2b/3, tehát
a = 2·12/3 = 8
Kerület: 2(a+b) = 2(8+12) = 40
3/7 A kérdező kommentje:
Köszi lehetne még egy kérdésem?
2012. okt. 17. 17:33
5/7 A kérdező kommentje:
Egy három szög kerülete 27,6 cm. Mekkorák az oldalai, ha a b négyharmad része az a oldalnak, a c oldal ötnegyed része a b oldalnak
2012. okt. 17. 18:51
6/7 bongolo válasza:
Ahogy olvasod a feladatot, fel kell írni az egyenleteket:
- Egy három szög kerülete 27,6 cm.
a+b+c = 27,6
- Mekkorák az oldalai, ha a b négyharmad része az a oldalnak,
b = 4/3·a
- a c oldal ötnegyed része a b oldalnak
c = 4/5·b
Van 3 egyenlet és 3 ismeretlen, meg lehet oldani. Menni fog.