Egy téglalap szomszédos oldalainak az aránya 2:3, területe 96cm2. Mekkora a téglalap kerülete?


2012. okt. 17. 16:45
 1/7 anonim ***** válasza:
40cm
2012. okt. 17. 17:06
 2/7 bongolo ***** válasza:

Így jön ki:


Ezeket tudjuk:

a:b = 2:3

a·b = 96


Az elsőből:

a/b = 2/3

a = 2b/3

Ezt behelyettesítem a másodikba:

(2b/3)·b = 96

2b² = 3·96

b² = 3·48 = 144 = 12²

b = 12

(−12 is lehetne, de negatív szám nem jó téglalap oldalaként)


Na most tudjuk, hogy a = 2b/3, tehát

a = 2·12/3 = 8


Kerület: 2(a+b) = 2(8+12) = 40

2012. okt. 17. 17:20
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi lehetne még egy kérdésem?
2012. okt. 17. 17:33
 4/7 bongolo ***** válasza:
Írjad.
2012. okt. 17. 17:42
 5/7 A kérdező kommentje:
Egy három szög kerülete 27,6 cm. Mekkorák az oldalai, ha a b négyharmad része az a oldalnak, a c oldal ötnegyed része a b oldalnak
2012. okt. 17. 18:51
 6/7 bongolo ***** válasza:

Ahogy olvasod a feladatot, fel kell írni az egyenleteket:


- Egy három szög kerülete 27,6 cm.

a+b+c = 27,6


- Mekkorák az oldalai, ha a b négyharmad része az a oldalnak,

b = 4/3·a


- a c oldal ötnegyed része a b oldalnak

c = 4/5·b


Van 3 egyenlet és 3 ismeretlen, meg lehet oldani. Menni fog.

2012. okt. 17. 21:24
 7/7 bongolo ***** válasza:

Bocs, elírtam:

c = 5/4·b

2012. okt. 17. 21:24