Még 1.
Legalább hány ceruza van azon az asztalon, amelyen a ceruzák 5 olyan csoportba rendezhetők, amely csoportok mindegyike különböző számú ceruzát tartalmaz?
köszi!
2009. okt. 31. 19:29
1/3 anonim válasza:
3x*4x=300 cm2
12x^2=300 cm2
x^2=25 cm2
x=5 cm
egyik oldal 15 cm
másik oldal 20 cm
másik feladat
1+2+3+4+5= 15 db minimum
2/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm:)))
2009. okt. 31. 20:43
3/3 anonim válasza:
^ ez milyen matematikai jelölésnek a jelentése?