Még 1.

Legalább hány ceruza van azon az asztalon, amelyen a ceruzák 5 olyan csoportba rendezhetők, amely csoportok mindegyike különböző számú ceruzát tartalmaz?


köszi!


2009. okt. 31. 19:29
 1/3 anonim ***** válasza:

3x*4x=300 cm2

12x^2=300 cm2

x^2=25 cm2

x=5 cm


egyik oldal 15 cm

másik oldal 20 cm


másik feladat

1+2+3+4+5= 15 db minimum

2009. okt. 31. 20:22
 2/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm:)))
2009. okt. 31. 20:43
 3/3 anonim válasza:
^ ez milyen matematikai jelölésnek a jelentése?
2012. máj. 9. 20:18