2011. szept. 13. 19:04
1/5 anonim válasza:
bár biztos van egyszerűbb megoldás
2/5 anonim válasza:
Nem egyértelmű a kérdésed. Ha fontos adat hiányzik, akkor nem lehet kiszámítani. Szükséges mennyiségű adat kell.
A sokszögek közül a háromszögek és négyszögek területe könnyen számítható.
Ötszög és többszögű sokszögeket háromszögekre kell osztani a szemközti csúcsok összekötésével. Egy 3szög területének kiszámítása után azt meg kell szorozni a 3szögek számával.
Ha van konkrét feladatot írj!
3/5 A kérdező kommentje:
Holnap lesz a dolgozatban ilyen is, de a tanár nem magyarázta el, csak feladta. Valamilyen példán keresztül el tudnád mondani? Mik a lépések, stb. Előre is nagyon szépen köszönöm.
2011. szept. 13. 19:27
4/5 anonim válasza:
Egy sokszög területét úgy tudod kiszámítani,hogy a 360 fokot(egy teljes kör)elosztod annyival,ahány oldalú a sokszög,jelen esetben n oldallal,azaz fi=360/n,megkapsz valamilyen számot.Ezután ezt a számot elosztod kettővel,hiszen háromszögekre bontjuk a sokszöget,annyira,ahány oldala van.A fi=360/n-el azt kapod meg,hogy a sokszögnek egy szöge mekkora.Tehát a középpontot összekötjük a sokszög két szomszédos csúcsával.Ezután tangens(kapott szög)=m/a/2,ahol m a háromszög magassága,a/2 pedig az oldalél fele(hiszen ha magasságot akarunk kiszámolni,akkor a háromszög szemközti oldalát felezni fogja,mert egyenlő szárú háromszögről beszélünk minden esetben).Ezután ki tudod számolni a háromszög területét,rád van bízva,melyik képlettel,én itt az a*ma/2-t javasolnám,ha már kiszámoltuk a magasságot.Ezt a területet beszorzod annyival,ahány háromszög van,azaz ahány oldalú a sokszög és megkapod a sokszög területét.Hozzá kell tennem,hogy ez csakis szabályos sokszögekre vonatkozik.
5/5 anonim válasza:
Elnézést,a tangens(kapott szög) felét vedd csak,amikor a háromszög-magasságot számolod ki,bocs a félreírásért.