2012. ápr. 25. 19:40
1/2 anonim válasza:
a/b=3/4
a=3b/4
2b+2*(3b/4)=4,2
2b+6b/4=4,2
8b+6b=16,8
14b=16,8
b=1,2
a/b=3/4
a/1,2=3/4
a=0,9
T=a*b=0,9*1,2
2/2 anonim válasza:
szerintem meg a 4,2-őt elosztod 14-gyel, aztán beszorzod 3-al és néggyel,mivel:
K=2a+2b
3:4
ergo az arány egysége legyen x
4,2=2*3x+2*4x
ennyi.:) de lehet,hogy az előző a jó,nem számoltam.