Nem sikerült megoldani ezt a matek leckét! Egy téglalap kerülete 4,2 dm, oldalainak aránya 3:4. Hány cm2 a téglalap területe?

2012. ápr. 25. 19:40
 1/2 anonim ***** válasza:

a/b=3/4

a=3b/4

2b+2*(3b/4)=4,2

2b+6b/4=4,2

8b+6b=16,8

14b=16,8

b=1,2


a/b=3/4

a/1,2=3/4

a=0,9


T=a*b=0,9*1,2

2012. ápr. 25. 20:31
 2/2 anonim válasza:

szerintem meg a 4,2-őt elosztod 14-gyel, aztán beszorzod 3-al és néggyel,mivel:

K=2a+2b

3:4

ergo az arány egysége legyen x

4,2=2*3x+2*4x

ennyi.:) de lehet,hogy az előző a jó,nem számoltam.

2012. ápr. 26. 16:39