Matek - gyök összeszorzása?


Van egy számítas amiben ismént elakadtam:

√((3/L)g) * (L/2)

[link]

és az eredémy ha minden igaz erre jött ki:

[link]


2012. nov. 12. 13:21
 1/1 anonim ***** válasza:

A gyök alatti kifejezés L/2-vel van szorozva, ami ugye 1/2*L


Az 1/2-et nem érdemes bevinni a gyökjel alá, mert ott csak egy 3-as van.

Az L-et be lehet vinni


L=gyök(L^2)


√((3/L)g) * (L/2) =√((3/L)g) * 1/2*√L^2=

1/2*√((3/L)g) * √L^2


Két gyökös kifejezés van összeszorozva, azt betehetem egy gyökjel alá


1/2*√[(3/L)g *L^2 ]


Benn tudok egyszerűsíteni L-el:

1/2*√[3*g*L]


Ez a végeredmény.

2012. nov. 12. 13:28