Emeletes gyök- hogyan csinálom meg? Valaki levezetné nekem? (sürgős)


[link]


Ha lehet könnyen értelmezhető legyen és átlátható!

Előre is köszönöm!


2012. nov. 9. 19:17
 1/6 anonim ***** válasza:

Két gyök van összeszorozva. Ekkor egy gyök alá lehet hozni.

gyök(a)*gyök(b)=gyök(a*b)


Az első feladatban tehát közös gyök alá hozom:


gyök[ (7+gyök(13))*(7-gyök(13)) ]


Nevezetes azonosság, hogy

(a+b)*(a-b)=a^2-b^2

vagyis a gyök alatt 49-13=36 áll


gyök[ (7+gyök(13))*(7-gyök(13)) ] =gyök(36)=6


A másik két feladat pont ugyanígy megy.

2012. nov. 9. 19:51
 2/6 A kérdező kommentje:
Az o-t és az r-t értem, de a p nem akar kijönni...
2012. nov. 9. 20:21
 3/6 anonim ***** válasza:

ez lesz a gyök alatt:

7^2 - [2*gyök(10)]^2=49-40=9


[2*gyök(10)]^2=2^2*[gyök(10)]^2=4*10

2012. nov. 9. 20:27
 4/6 A kérdező kommentje:
köszi :)
2012. nov. 9. 20:38
 5/6 A kérdező kommentje:
Nekem is 9 jött ki, de a megoldókulcs szerint ez 3.
2012. nov. 9. 20:39
 6/6 A kérdező kommentje:
értem már :)
2012. nov. 10. 13:23