Matematika házi feladat. Mennyi a gyök?


5c + 11+4.(2c-1)=7

___

3


Elvileg 2nek kellene kijönni.Ha valakinek sikerül leírná?


2012. nov. 2. 12:11
 1/5 anonim ***** válasza:
Kérlek, írd le tisztességesen a feladatot zárójelekkel.
2012. nov. 2. 15:52
 2/5 A kérdező kommentje:

Jól van leírva...


5c törve hárommal +11+4.(2c-1)=7

2012. nov. 2. 16:46
 3/5 anonim ***** válasza:
ebben az esetben akkor c=0
2012. nov. 2. 17:05
 4/5 A kérdező kommentje:
nekem is úgy jön ki...de a próba nem...
2012. nov. 3. 09:00
 5/5 anonim ***** válasza:
A próba is jó: c=0-val, 11+4.(2.0-1)=11+4.(-1)=11-4=7.
2012. nov. 3. 10:18