Elektrosztatika feladat, nem tudom megoldani. Valaki segítene?


Mekkora sebességre gyorsul fel vákuumban, U = 500 V feszültség hatására az m = 10^-5 g tömegű, Q = 10^-8 C elektromos töltésű, eredetileg nyugvó részecske?


A válasz elméletileg 31,6 m/s, de nekem nem jön ki, csak ennek a fele. Hogyan kellene megoldani? Köszönöm a segítséget!



2012. nov. 11. 22:41
 1/2 bongolo ***** válasza:

Az elektromos tér munkája:

E = q·U = 10^(-8)·500 = 5·10^(-6)

m = 10^(-5) g = 10^(-8) kg

A töltés mozgási energiája:

E = 1/2·m·v² = 1/2·10^(-8)·v² = 5·10^(-9)·v²


5·10^(-9)·v² = 5·10^(-6)

v² = 10^3

v = √1000 = 31,62 m/s

2012. nov. 12. 00:28
 2/2 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen!!!
2012. nov. 12. 09:53