Fizikások! Gimis fizika, elektrosztatika?

Mekkora a hidrogén atommagjának elektromos térerőssége, a mag középpontjától 10^-10 m távolságban? (Az elektron töltése 1,6*10^-19 C. )

2012. máj. 24. 20:59
 1/4 A kérdező kommentje:
próbálgattam, de sehogy se jött ki az 14.4 N/C
2012. máj. 24. 21:00
 2/4 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy nem 10^-5m távolságban?
2012. máj. 24. 21:22
 3/4 A kérdező kommentje:
biztos
2012. máj. 25. 17:07
 4/4 anonim ***** válasza:

E = Q/4πεr²


Q = 1.6·10^-19 C

π = 3.14

ε = 8.854·10^-12 F/m

r = 10^-10 m

r² = 10^-20 m


behellyettesitve:

E = 1.6 / (3.14 * 8.854) * 10^(-19+12+20) C/(F·m) =

= 0.05755 * 10^13 V/m = 0.57 TV/m


(felhasznaltad, hogy 1F = 1C/V)

2012. máj. 28. 17:51