Mekkora a hidrogén atommagjának elektromos térerőssége, a mag középpontjától 10^-10 m távolságban? (Az elektron töltése 1,6*10^-19 C. )2012. máj. 24. 20:59
1/4 A kérdező kommentje:
próbálgattam, de sehogy se jött ki az 14.4 N/C
2012. máj. 24. 21:00
2/4 anonim válasza:
Biztos, hogy nem 10^-5m távolságban?
3/4 A kérdező kommentje:
biztos
2012. máj. 25. 17:07
4/4 anonim válasza:
E = Q/4πεr²
Q = 1.6·10^-19 C
π = 3.14
ε = 8.854·10^-12 F/m
r = 10^-10 m
r² = 10^-20 m
behellyettesitve:
E = 1.6 / (3.14 * 8.854) * 10^(-19+12+20) C/(F·m) =
= 0.05755 * 10^13 V/m = 0.57 TV/m
(felhasznaltad, hogy 1F = 1C/V)