Egy üzletben összeillő mintájú falicsempéből és járólapból 11900 db volt. Miután csempéből eladtak 2300 db-ot, és járólapból a gyár még 1200 db-ot beszállított, ugyanannyi lett mindkettőből. hánypl falicsempe és hánypl járólap volt eredetileg a boltban? a pl azért van ott mert nem engedné k írni2012. nov. 11. 19:17
1/3 anonim válasza:
11900 = J + CS
CS = X/2 + 2300
J= X/2 - 1200
2*X/2 +2300-1200 = 11900
X=10800
CS = X/2 + 2300 = 7700 DB
J= X/2 - 1200 = 4200 DB
2/3 anonim válasza:
tsempe: x db
lyárólapp: y db
x+y=11900
x-2300db, ha a csempébl eladtak 2300t
y+1200db, ha járólapból hoztak még 1200t
mindkettőből ugyannyi van
tehát x-2300=y+1200
illetve x+y=11900
ez egy egyenletrendszer, úgy oldjuk meg, h kifejezzük az egyik változót pl.
x+y=11900 -> x=11900-y
és behelyettesítjük a másik egyenletbe
x-2300=y+1200 ->11900-y-2300=y+1200
9600-y=y+1200
8400=2y
y=4200 db járólap eredetileg
x=11900-y=7700db tsempe
3/3 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat nagyon sokat segítettetek! :D
2012. nov. 12. 13:27