Kellen egy kis help ebben a feladatban?

Egy üzletben összeillő mintájú falicsempéből és járólapból 11900 db volt. Miután csempéből eladtak 2300 db-ot, és járólapból a gyár még 1200 db-ot beszállított, ugyanannyi lett mindkettőből. hánypl falicsempe és hánypl járólap volt eredetileg a boltban? a pl azért van ott mert nem engedné k írni

2012. nov. 11. 19:17
 1/3 anonim ***** válasza:

11900 = J + CS

CS = X/2 + 2300

J= X/2 - 1200


2*X/2 +2300-1200 = 11900

X=10800


CS = X/2 + 2300 = 7700 DB

J= X/2 - 1200 = 4200 DB

2012. nov. 11. 20:32
 2/3 anonim ***** válasza:

tsempe: x db

lyárólapp: y db

x+y=11900

x-2300db, ha a csempébl eladtak 2300t

y+1200db, ha járólapból hoztak még 1200t

mindkettőből ugyannyi van

tehát x-2300=y+1200

illetve x+y=11900

ez egy egyenletrendszer, úgy oldjuk meg, h kifejezzük az egyik változót pl.

x+y=11900 -> x=11900-y

és behelyettesítjük a másik egyenletbe

x-2300=y+1200 ->11900-y-2300=y+1200

9600-y=y+1200

8400=2y

y=4200 db járólap eredetileg

x=11900-y=7700db tsempe

2012. nov. 11. 20:32
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat nagyon sokat segítettetek! :D
2012. nov. 12. 13:27