Mik a műveletek sorrendjei? (Valaki levezetné nekem) Sürgős!


[link]



A behelyettesítésig eljutottam, de mit szorzok először össze, hogyan tovább?


2012. nov. 11. 14:50
 1/5 anonim ***** válasza:

Egész egyszerűen először összeszorzod a számlálóban lévő számokat és ami előtte van, a 9*10^9-t is. Arra vigyázz, hogy a hatványozás erősebb, mint a szorzás, de ezt a számológéped úgyis tudja.

Ezután az egészet elosztod 0,04-gyel.

Egyébként csak beütöd a számológépbe és kész... sima szorzás és osztás.

Csak a számokat kell nézni, a betűket nem.

2012. nov. 11. 15:26
 2/5 A kérdező kommentje:
Erre magamtól is sikerült rájönnöm..valaki más segítene?
2012. nov. 11. 15:41
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem egészen értem mi lenne a probléma, már bocs, de ebben semmi komoly nehézség nincs.


A törtvonal ugye zárojelként is viselkedik, tehát a négyzetreemelést előbb végzed el. Onnantól kezdve szorzások és osztások vannak csak, mindegy milyen sorrendbe végzed el.

De érdemes a tizeshatványokat külön csoportosítani.


Tehát egyszer elvégzed: 9*(0,5)*(0,3)/(0,04) és külön nézed, hogy 10^9*10^-6*10^-4. Ugyebár c^a*c^b = c^(a+b), tehát 10^9*10^-6*10^-4 az 10^(9-6-4) = 10^-1, azaz 1/10.


9*(0,5)*(0,3)/(0,04)-nél sorrend mindegy. Ez pont 33.75, és ugye a tizeshatványokból még van egy 1/10-s szorzó, azaz az eredmény valóban 3,375.


A mértékegységeken is érdemes megnézni ezt: N*m^2/C^2*C*C/m^2. A C^2/C^2 = 1, m^2/m^2 = 1, marad N, ami tényleg az erő mértékegysége.

2012. nov. 11. 15:49
 4/5 anonim ***** válasza:

Akkor viszont nem értem, hogy mit nem lehet ezen érteni.

Szívesen segítek, csak nem értem mi ezzel a problémád.

2012. nov. 11. 15:51
 5/5 A kérdező kommentje:

köszönöm a másodiknak a választ!

Így már világos!

2012. nov. 11. 16:00