Cfcf kérdése:

Mik a következő műveletek végeredményei? Összevonással kell. Nagyon megköszönném ha valaki segítene.


a) (-17)-(-2)x (-25)+(+40):(-8)=


b) -91:(-21+8)+(-17)=


c) (-10)x(+23)+(-30):(+6)=


d) (+42):(-7)x[+9-(-5)x(-2)]=


Egymillió hála annak aki segít nekem!!



2012. okt. 23. 13:14
 1/1 anonim ***** válasza:

a, -17-50-5=-72

b, -91/(-13)-17=7-17=-10

c, -230-5=-235

d, -6*(9-10)=-6*(-1)=6

2012. okt. 23. 14:09